Rehabilitatsioonist

Mis on rehabilitatsioon?

Rehabilitatsioon on terviklik protsess, mille eesmärk on aidata inimestel taastada või parandada nende füüsilist, vaimset, sotsiaalset ja tööalast toimetulekut. See hõlmab erinevaid tegevusi ja teenuseid, mis on kohandatud inimese individuaalsetele vajadustele, olgu need tingitud terviseprobleemidest, vigastustest, puuetest või muude eluliste raskustega toimetulekust. Rehabilitatsiooniprotsessi keskmes on inimese võime saavutada iseseisev elu ja osaleda ühiskonnas võimalikult täisväärtuslikult. See võib hõlmata füsioteraapiat, tegevusteraapiat, psühholoogilist tuge, eripedagoogilisi teenuseid ning sotsiaal- ja tööalaseid programme. Rehabilitatsioon ei tähenda üksnes taastumist, vaid ka uute oskuste arendamist, keskkonna kohandamist ja pikaajalist tuge elukvaliteedi parandamiseks.

Kes vajab rehabilitatsiooni?

Rehabilitatsioon on mõeldud inimestele, kes on kaotanud võimed, mis on olulised igapäevaelus toimetulekuks. Selliste võimete kaotus võib olla põhjustatud erinevatest teguritest, nagu:

  • Füüsilised traumad (põletused, luumurrud, pea- ja seljaajutraumad)
  • Psüühilised traumad
  • Insult
  • Meditsiiniliste protseduuride kõrvaltoimed
  • Arenguhäired
  • Kaasasündinud puuded ja geneetilised häired
  • Krooniline valu (sh selja- ja kaelavalu)

Rehabilitatsioon võib olla vajalik inimestele, kelle igapäevaelu on piiratud näiteks liikumis- või kommunikatsioonihäirete, mõtlemisraskuste, nägemis- või kuulmisprobleemide tõttu. Samuti võivad raskused ilmneda isiklike suhete loomisel või töösuhete säilitamisel.

Rehabilitatsiooniteenuste eesmärk on aidata inimestel taastada igapäevategevused, parandada osalemist ühiskonnaelus ja tõsta heaolu taset. Need teenused täiendavad meditsiinilisi sekkumisi ja aitavad vähendada terviserikete tüsistusi, näiteks seljaaju vigastuste, insuldi või luumurdude järel. Samuti aitavad need ennetada krooniliste haiguste, nagu südame-veresoonkonna haigused või diabeet, raskemate ilmingute teket, pakkudes valu leevendust, eneseabistrateegiaid ja sobivaid abivahendeid.

Rehabilitatsioon on vajalik igas vanuses inimestele, et taastada kaotatud võimed ja parandada elukvaliteeti.

Riiklik rehabilitatsioonisüsteem jaguneb sotsiaalseks, tööalaseks ja meditsiiniliseks rehabilitatsiooniks.

Me osutame sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooniteenuseid osalise ja puuduva töövõimega inimestele koostöös Sotsiaalkindlustusameti- ja Eesti Töötukassaga.

  • Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust ( kõigile puudega inimestele ja osalise töövõimega või puuduva töövõimega inimestele, kes vajavad abi erivajadusest tulenevate toimetulekuraskustega kohanemisel) korraldab sotsiaalkindlustusamethttps://sotsiaalkindlustusamet.ee/et/kontakt

Juhul, kui teenuse vajaduse hindamisel selgub, et inimene vajab sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust, siis võtab sotsiaalkindlustusamet inimeselt teenuse eest tasu maksmise kohustuse üle ja suunab teenusele.

Täpsemat teavet sotsiaalse rehabilitatsiooni ja teenuse taotlemise kohta leiab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt – https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/puue-ja-hoolekanne/sotsiaalne-rehabilitatsioon

  • Tööalast rehabilitatsiooniteenust ( inimestele, kellel on puude või haiguse tõttu mitmeid takistusi ja kes vajavad seetõttu tööle asumiseks või töötamise jätkamiseks rehabilitatsioonimeeskonna abi ) pakub Eesti Töötukassa.

Lisainfo tööalase rehabilitatsiooni saamise kohta leiab töötukassa kodulehelthttps://www.tootukassa.ee/content/toovoimereform/tooalane-rehabilitatsioon

Sotsiaalse rehabilitatsiooni teenuse hinnad

Verbum Grupp OÜ

Reg.nr: 16977837

Terviseameti tegevusluba: L06896, L06872

Email: verbuminfo3@gmail.com

Aadress: Endla 6-4, Kesklinn, Tallinn